Побутова техніка за низькими цінами - Positronic.com.ua
Сума
0 грн
Segway

Segway

У 1999 році Дін Камен придумав Segway - двоколісний транспортний засіб, яка вмить стала відомим на весь світ через свою незвичність: нічого подібного раніше не робили. На хвилі успіху однойменна компанія планувала продавати по 100 000 одиниць в рік. Але мрії Діна - зробити Segway найпопулярнішим персональним транспортом в світі - не судилося стати реальністю.

За весь час існування (20 років) компанія продала всього 140 000 Segway, а найчастіше їх використовують охоронці в супермаркетах і аеропортах, а також для екскурсій і розваги в парках.

Видання Fast Company розповідає, чому Segway спіткала невдача. Оглядач AIN.UA коротко переповідає матеріал.

Одна з проблем Segway - висока ціна. У 2001 році Segway коштував $ 5000, що можна порівняти з ціною непоганого мотоцикла. При цьому Segway розганявся менш ніж до 20 км / год, їм було важко керувати, та й сам «гаджет» виглядав незвично. Сам засновник компанії Дін Камен вважав, що його винахід стане відмінним індивідуальним транспортом для міського середовища, але високий цінник грав проти його ідеї.

Ще одна серйозна проблема і зовсім здається абсурдом - пристрої Segway зроблені дуже добре. Вони побудовані таким чином, щоб навіть у разі поломки однієї деталі, її заміняла інша. Автор матеріалу в Fast Company наводить приклад, що у одного з користувачів Segway виглядав неважливо, він проїхав 150 000 км і служить йому 12 років. І все ще продовжує їздити! Для власника це, безумовно, плюс, але ось сама компанія програвала: оновлювати Segway просто не було сенсу - пристрої довго і справно служили. Тільки подумайте, скільки разів той же власник Segway за цей час оновив свій iPhone.

Сам по собі дизайн Segway можна назвати інноваційним, ось тільки потенційних покупців він багато в чому відштовхував. Більшість не розуміло, як на ньому переміщатися і тримати баланс. Свого часу це стало причиною, по якій Segway програв електричний самокат - простому і зрозумілому пристрою. Перший Segway випустили в 2001 році і з того часу пристрій так і не змінилося. У підсумку, Segway програв іншим видам електричного транспорту.

Проблема з позиціонуванням. Камен говорив, що Segway - відмінний засіб для переміщення по місту. Ось тільки він не їде сильно швидше електричного самоката, він занадто дорогий, до того ж - масивний і важкий, їм складно управляти. Коли почався активний ріст компаній на кшталт Bird і Lime, у Segway не було шансів - електроскутери перемогли миттєво. А компанія, яка не зуміла адаптуватися, програла.

Камен продав компанію в 2009 році, а потім її ще раз продали в 2015-му - китайської компанії Ninebot. Цікаво, що ця компанія також виробляє електротранспорт, зокрема - електросамокати. Цей гаджет, на відміну від Segway, неймовірно популярний і відмінно продається.

15 липня 2020 року фабрику, на якій збирали Segway, закриється. 21 співробітника компанії звільнять. Ще 12 осіб пропрацюють деякий час, щоб продовжити обслуговування вже проданих моделей.

Зараз Segway належить компанії Ninebot. Вона закриває провадження однойменного транспортного засобу, але сам бренд Segway залишає. Він популярний в США і Європі, де Ninebot продовжить продавати свою продукцію під цим брендом. До того ж, за Segway ще понад тисячі патентів, які Ninebot активно використовує в розробці своїх продуктів.


До списку брендів

Товари бренду Segway, які зацікавлять

2022 © positronic.com.ua, всі права захищенні